Serwis energia.org.pl pośwęcony jest takim zagadnieniom jak energia odnawialna, ekologiczne źródla energii, pompy ciepła, ogwnia fotowoltaiczne, oraz o metodach pozyskiwania finansowania. Nasze forum energetyczne pomoże znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujace pytania.
Katalog firm
EKO-ORNETA SP. z o.o.
adres: ul. Krośnieńska 1 /
11-130 Orneta
województwo
kraj
telefon 552422020
branża Energia odnawialna
strona internetowa
email
EKO-ORNETA SP. z o.o. to firma, która specjalizuje się wyłącznie w produkcji peletu. Produkcja opiera się wyłącznie na surowcu z drzew iglastych. Całość pozyskiwana jest z nowoczesnej linii produkcyjnej CPM (California Pellet Mill). Pelety wytwarzane na urządzeniach CPM spełniają najostrzejsze światowe normy, w tym austriacką Ö-Norm M 7135. Wprawdzie firma istnieje od 2006 roku, ale obecnie w swoim dorobku posiadamy samochody ciężarowe do przewozu trocin, nowoczesny park maszynowy, wialnię oraz duży przydział energetyczny. Nasza miesięczna produkcja wynosi 1500 ton i nadal się zwiększa.

Energia konwencjonalna
Rozmowa ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska
CZARNEGO SCENARIUSZA W WYPEŁNIANIU UNIJNYCH ZOBOWIĄZAŃ NIE BĘDZIE Mimo ogromnych nakładów finansowych i wielu nowych inwestycji Polska nadal ma ogromne potrzeby do zrealizowania w gospodarce wodno-ściekowej...
Ostatnio dodane artykuły:

Ogólnie o energii odnawialnej
Koszalin ma zbiornik retencyjny na Dzierżęcince
Zbiornik retencyjny na rzece Dzierżęcince w Koszalinie zapełniony. Ochroni on mieszkańców Koszalina i ich mienie przed podtopieniami. W niedalekiej przyszłości będzie też miejscem rekreacji i wypoczynku. Inwestycję w 80 procentach sfinansował WFOŚiGW w Szczecinie.
Ostatnio dodane artykuły:

Rodzaje energii odnawialnej
Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020. Wyzwania dla ekologii i ochrony środowiska.
Środki z funduszy europejskich na lata 2014-2020 będą odgrywać – podobnie jak w obecnej perspektywie finansowej UE 2007-2013 - kluczową rolę we wspieraniu ochrony środowiska w Polsce. Dotyczy to zarówno środków Funduszu Spójności w ramach programu krajowego, jak i środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - w ramach innych programów krajowych oraz regionalnych.
Ostatnio dodane artykuły:

Oszczędność energii
Gospodarka odpadami w województwie zachodniopomorskim – rozwiązania systemowe
Fundusz finansuje działania beneficjentów, które zmierzają do zminimalizowania ilości składowanych odpadów oraz odzyskiwania i przetwarzania surowców wtórnych. Dużego znaczenia nabierają również przedsięwzięcia związane z zapobieganiem powstawaniu odpadów i likwidacją nieefektywnych składowisk.
Ostatnio dodane artykuły:

Zagrożenia energetyczne
Podsumowanie POIiŚ
Sfinansowanie projektu przy udziale środków unijnych jest procesem dość trudnym i skomplikowanym chociażby ze względu na to, że trzeba spełnić szereg kryteriów aby otrzymać dofinansowanie. Sama realizacja przedsięwzięcia również wymaga przestrzegania warunków umowy i wytycznych wynikających z licznych rozporządzeń unijnych. Zatem pojawia się pytanie: czy warto? Oczywiście, że warto, bo dla każdego podmiotu nie ma lepszego źródła finansowania niż dotacja unijna. Ponadto Beneficjenci, którzy sięgnęli po te środki wiedzą , że Fundusz jako Instytucja Wdrażająca dysponuje doświadczoną kadrą, która wspiera Beneficjentów nie tylko merytorycznie, ale również proponuje różnego rodzaju rozwiązania pozwalające na ustalenie korzystnego montażu finansowego dla planowanej inwestycji. Kładziemy duży nacisk na budowanie relacji z naszymi Beneficjentami, bo mamy do osiągnięcia wspólny cel – chronić nasze środowisko dla przyszłych pokoleń.
Ostatnio dodane artykuły:

Dodatkowe informacje o energii
Lider Ekologii 2014
Półtora miliona złotych otrzymają w tym roku zachodniopomorscy liderzy ekologii. Rusza trzecia edycja konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Ostatnio dodane artykuły:
Świeże informacje wprost do twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter:
Format wiadomości:
Zwykły tekst
HTML
Wydarzenia gospodarcze
Subskrybuj kanał Wydarzenia kanał rss
Ostatnio na forum
SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
Najpopularniejsze tematy
SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
Nasi Partnerzy
Wavin Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Atlas Copco Bison Consulting Wydawnictwo Dashofer Hydrochemia Instytut Nafty i Gazu Politechnika Koszalinska Politrade Vattenfall Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Trokotex Instytut Chemii Nieorganicznej Fundacja Poszanowania Energii Johnson Controls Poleko

O nas

Serwis Energia.org.pl - odwiedzany przez przedsiębiorców, urzędników, kadrę naukową i wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami związanymi z energią alternatywną. Co miesiąc portal odwiedza ponad 12 000 – 20 000 specjalistów ochrony środowiska. Serwis odwiedziło już ponad 150 000 unikalnych użytkowników z całej Polski (dane źródło: stat.pl / Google Analytics).

Co miesiąc nasze serwisy odwiedza ponad 100 tysięcy osób. Jesteśmy najbardziej rozpoznawalnym stowarzyszeniem prowadzącym tego typu działalność. Mamy nadzieje że korzystanie z serwisu przyczyni się do rozwoju państwa firm, instytutów naukowych, programów ekologicznych prowadzonych w jednostkach samorządu terytorialnego. Jesteśmy przekonani, że aktywne korzystanie z serwisu poszerzy wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

Ważne informacje: pliki cookies . ochrona prywatności . reklama . regulamin . współpraca
Nasze pozostale serwisy: energia.org.pl . odpady.org.pl . proekologia.pl
Nasz adres: ul.Przyszłości 31/2, 70-893 Szczecin, biuro@zieloni.com.pl, tel.888 285 285