Serwis energia.org.pl pośwęcony jest takim zagadnieniom jak energia odnawialna, ekologiczne źródla energii, pompy ciepła, ogwnia fotowoltaiczne, oraz o metodach pozyskiwania finansowania. Nasze forum energetyczne pomoże znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujace pytania.
Aktualności - Fundusze i Prawodawstwo
Subskrybuj kanał Aktualności - Fundusze i Prawodawstwo kanał rss
wtorek 01.04.2014
ROZPORZĄDZENIE DOT. BEZPŁATNYCH UPRAWNIEŃ DO EMISJI DLA PRZEMYSŁU I CIEPŁOWNICTWA PRZYJĘTE
Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wykazu instalacji innych niż wytwarzające energię elektryczną, objęte systemem handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych w okresie rozliczeniowym rozpoczynającym się od 1 stycznia 2013 r., wraz z przyznaną im liczbą uprawnień do emisji. Przewidywany termin publikacji rozporządzenia to przyszły tydzień.
wtorek 01.04.2014
MINISTERSTWO GASI ŚWIATŁO
- Ministerstwo Środowiska przyłącza się do akcji WWF „Godzina dla Ziemi” i w najbliższą sobotę o godz. 20.30 wyłączy światła w budynku na całe 60 minut. W ten symboliczny sposób jednoczymy się ze wszystkimi, którym nie są obojętne losy naszej planety – mówi minister środowiska Maciej Grabowski.
wtorek 01.04.2014
Prąd z gazów odpadowych
Eksperymantalna instalacja prądotwórcza wykorzystująca wodór i inne gazy palne, została otwarta w marcu 2014 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Inwestycja jest efektem współpracy spółki Skotan (branża paliwowa) z naukowcami z Politechniki Krakowskiej i Wrocławskiej.
piątek 14.03.2014
Eurostat: udział energii odnawialnej rośnie, coraz bliżej unijnych celów
W 2012 r. udział energii ze źródeł odnawialnych w unijnej konsumpcji energii wyniósł 14,1 proc.; w porównaniu do 8,3 proc. w 2004 r. - podał w poniedziałek Eurostat. Unijny cel do 2020 r. to 20 proc.
piątek 14.03.2014
Sejm znowelizował ustawę o biopaliwach
Od 2020 r. 10 proc. paliw zużywanych w całym kraju będą musiały stanowić biopaliwa. Stanowi tak uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja ustawy o biopaliwach, która wprowadza ostatnie przepisy Unii Europejskiej.
Idź do strony  [1] 2 3 ... 218 219 220
Kategorie aktualności

Energia konwencjonalna
Rozmowa ze Stanisławem Gawłowskim, sekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska
CZARNEGO SCENARIUSZA W WYPEŁNIANIU UNIJNYCH ZOBOWIĄZAŃ NIE BĘDZIE Mimo ogromnych nakładów finansowych i wielu nowych inwestycji Polska nadal ma ogromne potrzeby do zrealizowania w gospodarce wodno-ściekowej...
Ostatnio dodane artykuły:

Ogólnie o energii odnawialnej
Koszalin ma zbiornik retencyjny na Dzierżęcince
Zbiornik retencyjny na rzece Dzierżęcince w Koszalinie zapełniony. Ochroni on mieszkańców Koszalina i ich mienie przed podtopieniami. W niedalekiej przyszłości będzie też miejscem rekreacji i wypoczynku. Inwestycję w 80 procentach sfinansował WFOŚiGW w Szczecinie.
Ostatnio dodane artykuły:

Rodzaje energii odnawialnej
Nowa perspektywa finansowa UE 2014-2020. Wyzwania dla ekologii i ochrony środowiska.
Środki z funduszy europejskich na lata 2014-2020 będą odgrywać – podobnie jak w obecnej perspektywie finansowej UE 2007-2013 - kluczową rolę we wspieraniu ochrony środowiska w Polsce. Dotyczy to zarówno środków Funduszu Spójności w ramach programu krajowego, jak i środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - w ramach innych programów krajowych oraz regionalnych.
Ostatnio dodane artykuły:

Oszczędność energii
Gospodarka odpadami w województwie zachodniopomorskim – rozwiązania systemowe
Fundusz finansuje działania beneficjentów, które zmierzają do zminimalizowania ilości składowanych odpadów oraz odzyskiwania i przetwarzania surowców wtórnych. Dużego znaczenia nabierają również przedsięwzięcia związane z zapobieganiem powstawaniu odpadów i likwidacją nieefektywnych składowisk.
Ostatnio dodane artykuły:

Zagrożenia energetyczne
Podsumowanie POIiŚ
Sfinansowanie projektu przy udziale środków unijnych jest procesem dość trudnym i skomplikowanym chociażby ze względu na to, że trzeba spełnić szereg kryteriów aby otrzymać dofinansowanie. Sama realizacja przedsięwzięcia również wymaga przestrzegania warunków umowy i wytycznych wynikających z licznych rozporządzeń unijnych. Zatem pojawia się pytanie: czy warto? Oczywiście, że warto, bo dla każdego podmiotu nie ma lepszego źródła finansowania niż dotacja unijna. Ponadto Beneficjenci, którzy sięgnęli po te środki wiedzą , że Fundusz jako Instytucja Wdrażająca dysponuje doświadczoną kadrą, która wspiera Beneficjentów nie tylko merytorycznie, ale również proponuje różnego rodzaju rozwiązania pozwalające na ustalenie korzystnego montażu finansowego dla planowanej inwestycji. Kładziemy duży nacisk na budowanie relacji z naszymi Beneficjentami, bo mamy do osiągnięcia wspólny cel – chronić nasze środowisko dla przyszłych pokoleń.
Ostatnio dodane artykuły:

Dodatkowe informacje o energii
Lider Ekologii 2014
Półtora miliona złotych otrzymają w tym roku zachodniopomorscy liderzy ekologii. Rusza trzecia edycja konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Ostatnio dodane artykuły:
Witamy!

Drodzy Goście! Aby mieć możliwość komentowania artykułów i wiadomości, oraz pisania na forum, prosimy o zalogowanie się. Jeżeli nie posiadają jeszcze państwo konta w serwisie, można je założyć klikając na link Rejestracja w prawym górnym rogu strony.

Dla zarejestrowanych użytkowników przygotowaliśmy nowość, listę wszystkich nowych pozycji na stronie, zebranych w jednym miejscu. Aby przejść do listy, po zalogowaniu proszę kliknąć w "Listę nowych pozycji" w prawym górnym rogu strony

Pobieranie wszystkich aktów prawnych w naszym serwisie możliwe jest jedynie dla zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja jest darmowa i trwa jedynie parę sekund

Jeżeli nie możesz znaleźć interesującej Cię informacji, skorzystaj z naszej
wyszukiwarki. Wyniki wyszukiwania są niezwykle trafne, a korzystanie
z wyszukiwarki pozwala zaoszczędzić sporo czasu.


Świeże informacje wprost do twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter:
Format wiadomości:
Zwykły tekst
HTML
Wydarzenia gospodarcze
Subskrybuj kanał Wydarzenia kanał rss
Ostatnio na forum
SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
Najpopularniejsze tematy
SSubskrybuj kanał Nowości na forum kanał rss
Nasi Partnerzy
Wavin Wydawnictwo Wiedza i Praktyka Atlas Copco Bison Consulting Wydawnictwo Dashofer Hydrochemia Instytut Nafty i Gazu Politechnika Koszalinska Politrade Vattenfall Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Trokotex Instytut Chemii Nieorganicznej Fundacja Poszanowania Energii Johnson Controls Poleko

O nas

Serwis Energia.org.pl - odwiedzany przez przedsiębiorców, urzędników, kadrę naukową i wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniami związanymi z energią alternatywną. Co miesiąc portal odwiedza ponad 12 000 – 20 000 specjalistów ochrony środowiska. Serwis odwiedziło już ponad 150 000 unikalnych użytkowników z całej Polski (dane źródło: stat.pl / Google Analytics).

Co miesiąc nasze serwisy odwiedza ponad 100 tysięcy osób. Jesteśmy najbardziej rozpoznawalnym stowarzyszeniem prowadzącym tego typu działalność. Mamy nadzieje że korzystanie z serwisu przyczyni się do rozwoju państwa firm, instytutów naukowych, programów ekologicznych prowadzonych w jednostkach samorządu terytorialnego. Jesteśmy przekonani, że aktywne korzystanie z serwisu poszerzy wiedzę z zakresu ochrony środowiska.

Ważne informacje: pliki cookies . ochrona prywatności . reklama . regulamin . współpraca
Nasze pozostale serwisy: energia.org.pl . odpady.org.pl . proekologia.pl
Nasz adres: ul.Przyszłości 31/2, 70-893 Szczecin, biuro@zieloni.com.pl, tel.888 285 285